بلیچینگ(سفید کردن دندان)

laser-teeth-whitening

دندان‌های سالم و سفید در سراسر جهان نشانه جوانی و جذابیت به شمار می‌آید، بنابراین جای تعجب نیست که درمان‌های زیبایی متعددی برای سفید کردن دندان ها ابداع شده است. دندانپزشک بهترین روش سفید کردن دندان‌ها را با توجه به شرایط خاص هر بیمار پیشنهاد می‌کند. مهم‌ترین نکته‌ای که دندانپزشک هنگام تعیین روش درمانی مناسب در نظر می‌گیرد نوع بدرنگی و لکه‌های دندانی است.

اجازه ندهید دندان‌های زرد و بدرنگ شده زیبایی لبخندتان را تحت‌الشعاع قرار دهدنوع بدرنگی و لکه دندان هر چه که باشد، ددانپزشکان ما با بهره‌گیری از یکی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی شما را به لبخند رویایی‌تان می‌رسانند. ما در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر صالحیان روش‌های مختلفی را برای ارتقاء سلامت دهان و دندان‌ها به بیماران ارائه می‌دهیم. متخصصین مجرب دندانپزشکی زیبایی ما انواع تغییر رنگ دندان را به بیمار توضیح می‌دهندمطمئناً شما از دیدن نتایج کار ما رضایت خواهید شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع روش‌های سفید کردن و بلیچینگ دندان و نیز دستوالعمل‌های مراقبتی بعد از آن می‌توانید با ما از طریق شماره‌های 0212262155302122639243 تماس حاصل فرمایید.

محصولات بلیچینگ (سفید کننده) حاوی یک ترکیب فعال به نام پراکسید هیدروژن یا پراکسید کارباماید هستند. سفید کردن دندان‌ها باعث فعال شدن این پراکسیدها و آزاد شدن مولکول‌های اکسیژن از آنها می‌شود. این مولکول‌های اکسیژن به درون ترک‌های بسیار ریز موجود بر روی مینای دندان وارد شده و لکه‌های رنگی که در داخل این ترک‌ها تشکیل شده است را از بین می‌برند. آزاد شدن اکسیژن از پراکسیدها می‌تواند به صورت تدریجی در طی یک دوره زمانی طولانی و یا به صورت سریع انجام شود.

بلیچینگ در کلینیک دکتر صالحیان

ابتدا با انجام یک معاینه فیزیکی مشخص می‌شود که آیا شما فرد مناسبی برای سفید کردن دندان هستید یا خیر و چه نوع از فرایند سفید کردن دندان می‌تواند بهترین نتایج را برای دندان‌های شما حاصل کند. اگر برای داشتن دندان‌های سفیدتر خیلی عجله داشته باشید، می‌توانید این کار را به صورت فوری در کلینیک ما انجام دهید. در کلینیک ما روش بلیچینگ در مطب در حالی که شما راحت بر روی صندلی دندانپزشکی نشسته‌اید، انجام می‌شود. در این روش دندانپزشک یک ژل سفید کننده را بر روی دندان‌های شما می‌مالد و آن را به مدت حدود یک ساعت روی سطح دندان‌ها نگه می‌دارد. ممکن است در جریان انجام این روش، از یک منبع گرما یا نور نیز برای افزایش خاصیت سفیدکنندگی این ژل‌ها استفاده شود. دندانپزشک شما می‌تواند بسته به شدت تغییر رنگ و لکه‌های روی دندان‌ها، بلیچینگ را به صورت عمیق‌تری انجام دهد.

بلیچینگ در خانه

محصولات سفارشی که جهت سفید کردن دندان‌ها در منزل استفاده می‌شوند، آزاد شدن مولکول‌های اکسیژن را در طی یک دوره چند ساعته القاء می‌کنند. محصولات بلیچینگ خانگی شامل یک تری (Tray) دندانی سفارشی است که به وسیله آن، مقدار مناسبی از مواد سفید کننده بر روی دندان‌های خاصی که باید سفید شوند، گذاشته می‌شود. در این روش، ابتدا یک مدل یا قالب از دندان‌های شما تهیه می‌شود و سپس در این قالب، یک ژل پُر کننده (فیلر) بر روی دندان‌هایی که نیاز به سفید کردن دارند، مالیده می‌شود. مقدار ماده‌ای که به کار می‌رود به طور اختصاصی بر اساس موقعیت و زاویه قرارگیری دندان‌های شما تعیین می‌شود. سپس تری بلیچینگ به صورت سفارشی و با استفاده از قالب اختصاصی شما ساخته می‌شود. معمولاً شما این تری را به مدت 1 تا 2 هفته و 2 تا 3 ساعت در هر شب بر روی دندان‌های خود می‌گذارید. یکی از مزیت‌های مهم بلیچینگ‌های خانگی آن است که مدت زمان و غلظت ماده سفید کننده در این روش در کنترل خودتان است و به این ترتیب خطر بروز حساسیت دندانی کاهش پیدا می‌کند. یک مزیت دیگر این روش آن است که از تری‌های اختصاصی که برای شما تهیه شده است می‌توانید تا چند مرتبه استفاده کنید و در نتیجه، هزینه شما تا حد زیادی کمتر خواهد شد. در واقع شما فقط نیاز به خرید ژل‌های سفید کننده برای پُر کردن این تری‌ها خواهید داشت.

insat