تهران، خیابان شريعتى، خیابان یخچال ، بعد از دانشكده داروسازى، پلاك ٨٧ ،طبقه دوم، واحد ۸

Search
Close this search box.
صفحه اصلی » روش درمان » روش لمینت دندان » چه سنی برای لمینت دندان مناسب است؟

چه سنی برای لمینت دندان مناسب است؟

آنچه می خوانید...

روش نصب لمینت دندان
لمینت دندان به روکش‌ های نازکی گفته می‌شود که برای اصلاح تغییر رنگ، ناهماهنگی‌ های جزئی، پریدگی لبه دندان، یا ترک دندان روی سطح دندان نصب می‌شوند. از لمینت دندان برای کاهش فاصله بین دندان‌ها و اصلاح دندان‌های فرسوده، به منظور بازیابی یک لبخند طبیعی استفاده می‌شود.

در صورتی که برای اولین بار قصد لمینت کردن دندان‌ دارید، یا لازم است مجموعه لمینت‌های قدیمی خود را تعویض کنید، می‌توانید برای رزرو نوبت با مطب دندانپزشکی تماس بگیرید. دندانپزشکان در این فرآیند شما را راهنمایی می‌کنند و برای بازیابی زیبایی لبخندتان به شما کمک می‌کنند.

چه سنی برای لمینت دندان مناسب است؟


خوشبختانه محدودیت سنی برای افرادی که می‌خواهند با استفاده از لمینت مشکلات دندان‌های خود را برطرف کنند وجود ندارد. اکثر دندانپزشک‌ها حداقل سن 16 سال برای خانم‌ها و 18 سال برای آقایان را توصیه می‌کنند. بسیاری از افراد از این روش به عنوان راه‌حلی ساده و تا حد زیادی دائمی برای مشکلات ظاهری دندان‌های خود استفاده می‌کنند. چندین دستورالعمل متفاوت برای نصب لمینت بر روی دندان‌ها وجود داشته که مناسب بودن افراد برای انجام این روش نیز با استفاده از این دستورالعمل‌ها تشخیص داده می‌شود. در زیر به برخی از الزامات اشاره خواهیم کرد:

بررسی سلامت دهان

قبل از تأیید برای انجام لمینت دندان باید سلامت دهان و دندان شما توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار گیرد. بدین ترتیب می‌توان مطمئن شد که لمینت بهترین روش برای اصلاح مشکلات دندان‌های شماست. همچنین با این کار می‌توان مطمئن شد که نصب ونیرها با موفقیت انجام خواهد شد. دندانپزشک شما را از نظر پوسیدگی، مشکلات لثه، بیماری‌های لثه و دیگر بیماری‌های دهان و دندان بررسی خواهد کرد. این مشکلات در صورت عدم درمان قبل از نصب لمینت می‌توانند سلامت لمینت را به خطر انداخته و حتی باعث عفونت‌های شدید شوند. همچنین توصیه می‌شود که از لمینت برای دندان‌هایی که لکه‌های بسیار پررنگ دارند استفاده نشود چراکه دندان‌های ناسالم پس از نصب لمینت در خطر بیشتری برای عوارض بعدی قرار می‌گیرند.

عدم وجود سابقه آسیب به دندان

علاوه بر وضعیت سلامت دندان‌ها، دندانپزشک سابقه‌ی آسیب شدید به دندان‌ها را نیز بررسی می‌کند. لمینت می‌تواند دندان‌های شکسته و ترک خورده را بپوشاند. با این حال در صورتی که دندان بیش از حد آسیب دیده و ریشه آن باز باشد ممکن است لمینت نیز نتواند آن را بپوشاند. نصب لمینت بر روی این دندان‌ها می‌تواند باعث درد شدید، عفونت و نیاز به عمل جراحی برای تعویض دندان شود. در صورتی که دندان شما بیش از حد آسیب دیده باشد از روش‌های جایگزین برای شما استفاده خواهد شد.

تکمیل دوره رشد

دندانپزشک قبل از نصب لمینت مطمئن خواهد شد که دوره رشد شما تکمیل شده و به بلوغ جسمی رسیده‌اید. استفاده از لمینت در افرادی که دندان‌های در حال رشد دارند می‌تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند. با حرکت کردن دندان‌ها درد شدیدی ایجاد شده و نصب ونیر بر روی آن‌ها این درد را چند برابر خواهد کرد. این مشکل باعث آسیب به لمینت نیز شده و شما را متحمل هزینه‌های زیادی خواهد کرد. همچنین انجام این کار می‌تواند باعث اختلال در رشد طبیعی دندان‌ها شود. به همین دلیل لمینت برای افراد جوانی که دوره رشد را پشت سر گذاشته‌اند مناسب خواهد بود.

معاینه قبل از اصلاح لبخند


قبل از انجام لمینت دندان، دندانپزشک زیبایی برای اطمینان از اینکه دندان‌ها معیارهای لازمی که در ادامه می‌آیند را دارند، شما را معاینه می‌کند:

  • همترازی مناسب
  • اندازه مناسب دندان‌ها برای پشتیبانی از لمینت دندان
  • خط متوازن لثه برای اطمینان از طبیعی بودن خطوط حاشیه لمینت دندان

دکتر اردلان صالحیان

دندانپزشک زیبایی
فلوشیپ ایمپلنت نیویورک امریکا🇺🇸
و فلوشیپ زیبایی جنوا ایتالیا🇮🇹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و تماس