متخصص ترمیم و زیبایی دندان: بهبود ظاهری دندان،لثه و اصلاح طرح لبخند

اگرچه دندان پزشک بر روی بهداشت دهان و دندان و جلوگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان تمرکز دارد متخصص ترمیم و زیبایی دندان بر روی بهبود دندان‌ها دهان و زیبا کردن لبخند تمرکز می‌کند. به عبارت دیگر در دندان پزشکی عمومی یا دندان پزشک خانواده به بررسی مشکلات دهان و دندان که به درمان نیاز دارند می‌پردازد حال آنکه متخصص ترمیم و زیبایی دندان به ارائه خدمات دلخواه و مطلوب می‌پردازد تا بیمار به آنچه که انتظارش را دارد دست پیدا کند. خدمات زیبایی دندان و ترمیم آن نیز با مزایای زیادی همراه است به عنوان مثال پر‌ کردن‌ دندان یک روش رایج برای درمان پوسیدگی دندان است. در گذشته ماده ‌ای که برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می‌‌گرفت از جنس طلا و آلیاژ و سایر موادی بود که روی دندان‌ها، لکه‌های تیره ای را به جا می‌گذاشتند. امروزه فیلینگ دندانی به عنوان یک روش زیبایی در نظر گرفته می‌‌شود زیرا شما می‌‌توانید از برخی از انواع فیلینگ استفاده کنید که از جنس پرسلین یا مواد کامپوزیت ساخته شده اند و با رنگ دندان‌های شما مطابقت بسیار زیادی دارند و به این ترتیب ظاهر طبیعی دندان و لبخند شما حفظ خواهد شد. تعداد زیادی از افراد قصد دارند که فیلینگ قدیمی خود را با فیلینگ جدید که شبیه رنگ دندان است عوض کنند و به زیبایی دهان خود کمک نمایند.

[sv slug="alert"]

پیشرفت‌های به دست آمده در عرصه دندان پزشکی و طراحی و ساخت مواد شبیه دندان که با رنگ دندان مطابقت بالایی دارند باعث شده است که ترمیم دندان و زیبایی آن در مقایسه با گذشته ماندگاری بیشتری داشته باشد به علاوه در حال حاضر دندان پزشکان بر اساس شرایط خاص شما از روش‌های کاملاً مراقبتی برای حفظ ساختار طبیعی دندان تان استفاده می‌کنند. دندان پزشکان در مطب خود از برخی فناوری‌ها از قبیل لیزر برای انجام برخی روش‌ها در عرصه ترمیم و زیبایی دندان استفاده می‌کنند و بیمار دیگر نیازی به مراجعه به سایر متخصصان ندارد. این امر باعث می‌‌شود که انجام برخی روش‌ها از قبیل بهبود لبخند برای بیمار راحت ‌تر باشد و به این ترتیب از دوران بهبود کاسته شود. برای پیدا کردن متخصص ترمیم و زیبایی دندان شما باید کاملاً پرس و جو کنید. امروزه تعداد بسیار زیادی از دندان پزشکان به ارائه خدمات تخصصی ترمیم و زیبایی دندان می‌پردازند. دندان پزشک شما می‌تواند با انجام همزمان چند روش درمانی و زیبایی به شما برای آنچه که انتظارش را دارید کمک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت دکتر صالحیان با شماره تلفن­‌های 02122621553 – 02122639243. تماس حاصل فرمایید.

[sv slug="alert1"]

 ۵ روش تخصصی برای ترمیم و زیبایی دندان 


۵ روش تخصصی برای ترمیم و زیبایی دندان

اکثر افراد برای بهبود لبخند خود به سراغ متخصص ترمیم و زیبایی دندان می‌‌روند. ترمیم و زیبایی دندان برای افرادی که دندان‌های آنها لکه دارد، لب پر شده است، دندان‌های شان نامرتب است یا دندان‌های آنها از بین رفته است بسیار سودمند می‌باشد. در بخش زیر به چند مورد از روش‌های تخصصی ترمیم و زیبایی دندان اشاره می‌کنیم که در تعداد زیادی از مراکز دندان پزشکی انجام می‌شود:

 اینله و آنله 

اینله و آنله در لابراتوار دندان پزشکی ساخته می‌شوند و در مواردی که دندان‌های شما دچار پوسیدگی خفیف تا متوسط شده است یا آنکه ساختار دندان‌های شما نمی‌تواند از فیلینگ محافظت کند بسیار کاربردی است. در صورتی که نوک دندان شما دچار آسیب دیدگی نشده باشد دندان پزشک، اینله را روی سطح دندان شما قرار می‌دهد با این حال دندان پزشک از آنله برای پوشاندن سطح دندان استفاده خواهد کرد. اینله و آنله در لابراتوار دندان پزشکی از مواد رزین کامپوزیت ساخته می‌شوند و سپس با استفاده از سیمان مخصوص دندان روی سطح دندان متصل خواهند شد. این ترکیبات از دندان‌ها محافظت می‌کنند و باعث تقویت دندان‌ها خواهند شد و به اصلاح شکل آنها می‌‌پردازند و از کج شدن آنها جلوگیری می‌‌کنند.

 کامپوزیت باندینگ 

اگر یکی از دندان‌های شما پوسیده شده است، لب پر شده یا رنگ آن تغییر کرده است باید برای انجام ونیر کامپوزیت به کلینیک دندان پزشکی مراجعه کنید. این روش باعث ترمیم و بهبود ظاهر دندان آسیب دیده یا دندانی که رنگ آن تغییر کرده است خواهد شد. دندان پزشک قسمت آسیب دیده دندان را خارج می‌‌کند سپس از مواد کامپوزیت استفاده خواهد کرد. این ماده از لحاظ بافت و ظاهر، شبیه مینای دندان است. دندان پزشک از نور بسیار متمرکز برای سفت و سخت کردن ماده استفاده می‌‌کند و اصولاً عبارت باندینگ به همین دلیل انتخاب شده است. کامپوزیت باندینگ باعث ایجاد دندان‌هایی با ظاهر سالم خواهد شد. این روش از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و برای همه افرادی که دندان‌ها پوسیده شده است و دندان‌های آنها لب پر شده است کاربرد دارد.

 کاشت ایمپلنت دندانی 

هنگامی ‌که شما یکی از دندان‌های خود را از دست می‌‌دهید باید به متخصص ترمیم و زیبایی دندان مراجعه کنید تا با استفاده از ایمپلنت جای خالی آن را پر کند. دندان پزشک در این روش یک قطعه تیتانیومی ‌کوچک را وارد فک می‌‌کند و آن را در محل دندان قبلی ثابت می‌نماید تا بعدا روکش دندان روی آن قرار بدهد. پس از کاشت ایمپلنت کسی نمی‌تواند متوجه شود که شما از ایمپلنت استفاده می‌کنید زیرا تفاوت بسیار کمی بین دندان‌های طبیعی شما و ایمپلنت وجود دارد. اگر وضعیت سلامت لثه شما مناسب باشد و استخوان کافی در فک شما وجود داشته باشد دندان پزشک به راحتی به کاشت ایمپلنت خواهد پرداخت. پس از کاشت ایمپلنت نیز شما باید به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت بسیار زیادی بدهید و دهان و لثه خود را تمیز نگه دارید. اگر شما قصد مراجعه به متخصص ترمیم و زیبایی دندان را دارید حتماً به دندان پزشکی مراجعه کنید که در این زمینه دارای تجربه و مهارت بالایی است و می‌تواند شما را به خواسته ای که دارید برساند. شما می‌توانید برای پیدا کردن بهترین متخصص کاشت ایمپلنت با دوستان و اعضای خانواده خود صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند. از دوست جو در اینترنت و بررسی وب سایت دندان پزشکان مختلف و مطالعه نظرات سایر بیماران غافل نشوید.

 روکش دندان 

روکش دندان می‌توانند از قسمت بالای خط لثه جایگزین دندان آسیب دیده یا پوسیده شود و به اصلاح شکل، اندازه و ظاهر و قدرت دندان بپردازد. روکش باعث می‌شود که از شکسته شدن دندان ضعیف جلوگیری شود و ترک دندان را می‌پوشاند. روکش دندان همچنین برای اهداف زیبایی کاربرد دارد و می‌‌تواند به اصلاح بد شکلی و نامنظم بودن دندان یا تغییر کردن رنگ آنها کمک کند. روکش دندان به صورت فلزی، رزین، سرامیکی و پرسلینی وجود دارد و متخصص ارتودنسی می‌تواند بر اساس شرایط خاصی که دارید یک نوع مناسب را به شما پیشنهاد دهد. در مراکز متعدد دندان پزشکی خدمات روکش دندان انجام می‌‌شود و فقط کافی است شما برای انجام این کار به سراغ بهترین مرکز بروید. فرآیند کاشت روکش دندان به طور طبیعی به این صورت انجام می‌شود: در ابتدا دندان پزشک به شکل دهی دندان شما می‌‌پردازد و سپس قالب دندان مورد نظر را به همراه دندان‌های مجاور تهیه می‌‌کند و آن را به لابراتوار دندان پزشکی ارسال خواهد کرد. بر اساس قالب تهیه شده یک عدد روکش دائمی ساخته می‌شود. تا زمانی که روکش دائمی ساخته شود دندان پزشک به نصب روکش موقت خواهد پرداخت. پس از آنکه فرایند کاشت روکش دائمی دندان کامل شد مدتی طول می‌‌کشد تا شما به آن عادت کنید اما پس از مدتی روکش دندان شما شبیه دندان‌های طبیعی تان عمل می‌کند و ظاهری شبیه آنها خواهد داشت.

 سفید کردن دندان  

سفید کردن دندان

تغییر رنگ دندان می‌‌تواند بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد. اگر رنگ دندان‌های شما تیره شده است می‌‌توانید به سراغ روش سفید کردن دندان بروید. برخی عادات و کارها از قبیل اهمیت ندادن به دندان‌ها و سیگار کشیدن باعث می‌شود که رنگ دندان‌های شما تیره شود البته مصرف چای و قهوه زیاد در بروز این وضعیت نقش دارند. اگر شما می‌خواهید که دوباره دندان‌های سفید و مرواریدی داشته باشید می‌‌توانید برای سفید کردن دندان‌های خود به متخصص زیبایی دندان مراجعه کنید. در این روش دندان پزشک ابتدا به از بین بردن پلاک و جرم و ذرات مواد غذایی از روی سطوح دندان‌ها می‌پردازد تا آنها را در یک حالت طبیعی قرار دهد. شما می‌توانید دندان‌های خود را سفیدتر از حالت طبیعی آنها نمایید.

 ونیر دندانی  

ونیر دندانی

ونیر دندانی از سرامیک ساخته می‌‌شوند و شباهت بسیار زیادی به ظاهر دندان‌های فرد دارند. استفاده از ونیر دندانی در افرادی که مینای دندان آنها آسیب دیده است، دندان آنها ترک خورده یا فاصله بین دندان‌های شان زیاد است یا دچار لب پر شدگی دندان هستند توصیه می‌شود. برای کاشت ونیر دندانی، دندان پزشک حدود نیم میلی متر از مینای دندان شما را بر می‌دارد تا شرایط برای کاشت ونیر فراهم شود. قبل از انجام این روش دندان پزشک با شما در خصوص استفاده از داروی بی حسی موضعی برای بی حس کردن لثه صحبت خواهد کرد سپس دندان پزشک قالب دندان شما را تهیه خواهد کرد و آن را به لابراتوار ارسال می‌‌کند تا ونیر آماده شود. اگر قرار است از ونیر دندان استفاده کنید اصلا نگران لبخند خود نباشید زیرا دندان‌های شما ظاهری کاملاً طبیعی خواهند داشت. استفاده از ونیر یک روش مناسب و مراقبتی برای شکل دهی و تغییر رنگ دندان‌های شما است.

 بریس نامرئی  

بریس نامرئی یکی از روش‌های رایج و پرطرفدار در عرصه ارتودنسی است زیرا به خاطر شفاف بودن آن کسی متوجه این نوع بریس نخواهد شد. شما می‌توانید از این نوع بریس استفاده کنید زیرا به شما برای صاف کردن دندان‌ها و حفظ مطابقت آنها کمک خواهد کرد. این نوع بریس از مواد ترموپلاستیک ساخته می‌‌شود که به خوبی با دندان‌های شما مطابقت دارد و با گذر زمان مانند بریس باعث صاف شدن دندان‌های شما می‌شود.

 بریس  

از این ابزار ارتودنسی برای صاف و مرتب کردن دندان‌ها و حفظ مطابقت آنها استفاده خواهد شد. در حقیقت متخصص ترمیم و زیبایی دندان استفاده از بریس را به سایر روش‌های ترمیم و زیبایی دندان ترجیح می‌دهد زیرا نامرتب بودن دندان‌ها باعث می‌‌شود که شما دچار مشکلات متعددی در ارتباط با سلامت دندان‌های خود شوید. به طور کلی سه نوع ریسک وجود دارد که به شرح زیر می‌باشند:

  • براکت‌هایی که به سطح جلویی دندان‌ها متصل می‌شوند و بیشتر برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • براکت‌هایی که پشت دندان قرار می‌گیرند.
  • کش فلزی که دور دندان‌ها قرار می‌گیرد.

 متخصص ارتودنسی بر اساس مشکلات خاص دندان شما به انتخاب بهترین نوع بریس خواهد پرداخت.

 دندان مصنوعی  

متخصص ترمیم زیبایی دندان می‌‌تواند استفاده از دندان مصنوعی برای جایگزین کردن دندان از دست رفته پیشنهاد دهد که امکان خارج کردن آن از دهان وجود دارد. دو نوع دندان مصنوعی وجود دارد که عبارتند از دندان مصنوعی کامل و دندان مصنوعی نیم‌ست. هدف از استفاده از دندان مصنوعی این است که عوارض منفی حاصل از افتادن دندان و از دست دادن آن از بین برود. پس از آن که دندان پزشک به انجام این روش پرداخت شما می‌توانید به راحتی به خوردن مواد غذایی و مایعات بپردازید. از سوی دیگر دندان مصنوعی باعث می‌شود که حالت افسرده صورت ناشی از نداشتن دندان از بین برود.

 بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان مراجعه کنید  


در نهایت شما باید به یک متخصص باتجربه مراجعه کنید که در زمینه خدمات دندان پزشکی زیبایی و ترمیم و زیبایی دندان دارای تجربه و مهارت کافی است می‌‌تواند همه روش‌هایی که در قسمت بالا به آنها اشاره کردیم را انجام دهد. در روش‌های نوین خدمات ترمیم و زیبایی دندان از سیم و براکت‌های استفاده می‌شود که کمتر جلب توجه می‌‌کنند و کارایی بالایی دارند. طول درمان به شدت مشکل شما، وضعیت لثه و دندان و بافت استخوانی فک بستگی دارد. شما می‌‌توانید در خصوص شرایط خود به تفصیل در یک کلینیک دندان پزشکی و متخصص ترمیم و زیبایی دندان صحبت کنید تا ضمن ارزیابی شرایط شما بهترین روش را به شما پیشنهاد دهد و شما را به آنچه که انتظارش را دارید برساند.