لومینیرز دندان: گذاشتن روکش لومینیرز تنها در دو جلسه

لومینیرها پوسته‌هایی بسیار نازک هستند که مانند روش‌های سنتی استفاده از ونیر نیاز به از بین بردن بخشی از ساختار طبیعی دندان ندارند، و به سطح دندان‌های موجود متصل می‌شوند. لومینیرها یک راه حل زیبایی دائمی و بدون درد برای دندان‌های بد شکل، تغییر رنگ داده، شکسته یا رنگ‌آمیزی شده هستند. مانند ونیرها، لومینیرها با اتصال به سطح دندان برای پوشش آن، مناطق مشکل دار را پنهان می‌کنند.

لومینرها معمولاً از پرسلن ساخته می‌شوند و فقط در دو یا سه مراجعه به مطب دندانپزشکی، شما می‌توانید روش سفارشی لومینر های خود را انجام دهید که با مراقبت و نگهداری مناسب می‌تواند بیش از 20 سال دوام داشته باشد. درمان لومینر کاملاً برگشت پذیر و غیر تهاجمی است زیرا این درمان روی ساختار طبیعی دندان شما تأثیر نمی‌گذارد.هنگامی که شما لومینیر ها خود را به طور کامل تنظیم کردید، مردم هنگام لبخند زدن به جای دندان‌های شما، لومینرها را می بینند.

در کلینیک زیبایی دندانپزشکی دکتر صالحیان لومینیرها، همانند روکش پرسلن، از طریق دندانپزشکی زیبایی با کیفیت بالا که برای تصحیح مشکلات مختلف دندانپزشکی استفاده می‌شود، ارائه می‌شود. نکته قابل توجه، در دندانپزشکی لومینیرها از روکش‌های دندان استفاده می‌کند که به طور موثری دندان‌ها را بدون از بین بردن مینای دندان طبیعی شما ترمیم می‌کند. داشتن دندان‌های کج، بریده و ساییده شده، اعتماد به نفس شما را پایین می‌آورد. مانند هر کس دیگر، شما لبخندی روشن و سالم می‌خواهید. یک لبخند عالی به شما کمک می‌کند تا در معاشرت، تجارت و هر جای زندگی که با ظاهر خود سر و کار دارید، کمک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره­‎ی لومینیرز و یا رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی دکتر صالحیان با شماره تلفن­‌های 02122621553 - 0212639243 تماس حاصل فرمایید.

مزایای لومینیر دندانپزشکی


مزایای لومینیر دندانپزشکی

لومینیرها طیف گسترده ای از مزایا را نسبت به درمآن‌های مشابه ارائه می‌دهد. مهم ترین مزیت این روش برای بیماران مضطرب این است که قبل از استفاده از لومینیر، هیچ گونه تغییر دردناک دندان لازم نیست. خود پوشش ها آنقدر نازک و راحت است که حرف زدن و خوردن غذا به ندرت تحت تأثیر قرار می گیرد.

در اینجا برخی از مزایای دیگر لومینیر ذکر شده است:

 • برای بیش از 20 سال تداوم دارد.
 • عدم وجود حفره‌های عمیق در مکانیسم‌های داخلی دندان.
 • نیازی به تزریق ندارد.
 • درد و ناراحتی وجود دارد.
 • فقط دو مراجعه به مطب دندانپزشکی مورد نیاز است.
 • این امکان وجود دارد که از چندین لومینر به صورت هم زمان استفاده کرد.
 • دندان‌های کامل و مرواریدی و سفید.
 • دارای ضخامتی به اندازه لنزهای چشم.
 • درمان کاملاً برگشت پذیر.

کاربرد لومینیرز 


در مواردی که دندان‌های شما شکستگی، ترک خوردگی دارد یا لکه دار شده است، می‌توانید تصمیم بگیرید که دندان‌های آسیب دیده را با استفاده از سایر روش‌های دندانپزشکی جایگزین کنید یا دندان‌های آسیب دیده را با لومینیرز مخفی کنید. لومینیرز و همچنین روکش‌های پرسلن برای پنهان کردن دندان‌های معیوب که کج شده‌اند، و به شدت لکه دار شده‌اند یا به سادگی سفیدی و درخششی را که قبلاً داشتند، ندارند، استفاده می‌شوند. از لومینیرز می‌توان برای:

 • بستن شکاف‌های ناخواسته بین دندان‌های شما
 • اندازه و شکل دندان‌های خود را برای ایجاد یک لبخند زیبا تغییر دهید
 • پوشاندن لکه‌ها و رنگ‌های تیره
 • باعث می‌شود دندان‌های شما متقارن و یکنواخت به نظر برسند
 • ظاهر شما را روشن تر می‌کند

آیا لومینیرز به اندازه کافی قوی است؟


لومینیرز از پرسلن سرینات ساخته شده است که به دلیل استثنایی بودن آن معروف است. حتی اگر لومینیرز از روکش‌های دندان نازک تر باشد، احتمال شکستن یا ترک برداشتن آن کمتر است. علاوه بر این، پرسلن سرینات می‌تواند از نظر رنگی تغییر یافته و متعادل شود. این بدان معناست که می‌توان از سطوح مختلف عدم دستیابی و شفافیت استفاده کرد.

لومینیرز چگونه روی دندان‌ها قرار داده می‌شود؟ 


لومینیرز چگونه روی دندان‌ها قرار داده می‌شود

یکی از اصلی ترین دلایلی که لومینیرز را به راحتی می‌توان روی دندان قرار داد، این است که تراشیدن کمی باید قبل از نصب لومینیرز انجام شود. هنگام استفاده از ونیرها، ممکن است بسیاری از دندان‌ها به طور دائمی تغییر یافته یا حفر شده باشند تا از بهترین تناسب اطمینان حاصل شود. با این حال، لومینیرز یک محصول نهایی زیبایی و بدون هرگونه نیاز به ایجاد حفره، بی حسی یا خارش گسترده ارائه می‌دهد. این عامل به تنهایی می‌تواند تقریباً نیمی از زمان را در مقایسه با روکش‌های سنتی کاهش دهد.

در حین مراجعه اولیه، برداشت نیش و عکس برداری اشعه X برای تعیین دقیق نحوه قرارگیری دندان‌ها در کنار هم استفاده می‌شود. دندان‌پزشک همچنین دندان‌ها را به طور کامل مورد معاینه قرار می‌دهد تا پوسیدگی دندان‌ها را بررسی کرده و هیچ نشانه‌ای از بیماری لثه ای در فرد وجود نداشته باشد. با هم و در کنار هم، دندان‌پزشک و بیمار رنگ لومینیرز و سطح شفافیت مطلوب آن را انتخاب می‌کنند. برداشت‌های نیش به آزمایشگاه ارسال می‌شود تا به صورت سفارشی تهیه شود.

لومینیرز در قرار ملاقات دوم روی دندان شما پیوند می‌خورند. اگر ماده پیوندی از زیر لومینیرز خارج شده باشد، این مواد با دقت زیاد و با استفاده از ابزار ویژه از روی آن برداشته می‌شود. هنگامی که لومینیرز در محل خود قرار گرفتند، دندان‌پزشک آن‌ها را پولیش می‌کند تا اینکه کاملاً صاف شوند. مزیت این صافی این است که باکتری‌ها و مواد رنگی به راحتی نمی‌توانند به سطح لومینیرز بچسبند.

لومینیرز سرانجام از هم جدا می‌شوند. تا این مرحله، آن‌ها هنوز در جایی وصل شده‌اند که برداشت از نیش نشان می‌دهد که دندان‌ها به طور طبیعی می‌توانند بپیوندند. درمان به پایان رسیده است و این روکش‌ها یک لبخند زیبا و سفید و دندان‌های سالم و شفاف به وجود می‌آورد.

معایب لومینیرز


برخی از رایج‌ترین معایب لومینیرز شامل موارد زیر است:

 • طراحی نازک تر بدان معنی است که اغلب نسبت به ونیرهای پرسلن از دوام کمتری برخوردار هستند و ترک خوردگی‌ها و ترک‌ها راحت تر رخ می‌دهند.
 • از آنجا که لومینیر ها شکننده تر از روکش‌ها هستند، معمولاً به نظر نمی‌رسد که لومینیرز برای بیمارانی که دندان‌های آن‌ها مدام در حال به هم خوردن است (به صورت خود آگاه یا ناخودآگاه چسبیدن و به هم خوردن دندان‌ها) بهتر است از آن‌ها استفاده نکنند زیرا امکان آسیب به آن‌ها وجود دارد.
 • لومینیرز قابل تعمیر نیستند، بنابراین اگر آسیب ببینند به تعویض کامل نیاز دارند.
 • طراحی نازک تر لومینیرز بدان معنی است که آن‌ها همیشه در پنهان کردن تغییر رنگ یا لکه گیری شدید موفق نیستند، و ممکن است علی رغم استفاده از آن‌ها همچنان تغییر رنگ موجود در دندان‌ها قابل مشاهده باشد.
 • اگر به خوبی در بافت لثه آمیخته نشود، لومینیرز باعث ایجاد التهاب لثه می‌شوند.
 • لومینیرها ممکن است مایعاتی از خود عبور دهند که منجر به پوسیدگی ساختار زیرین دندان می‌شوند.
 • به طور کلی پذیرفته شده است که لومینیرها به اندازه روکش‌های چینی دوام و ماندگاری ندارند. هنگامی که این روش توسط یک متخصص انجام شود، روکش پرسلن ظاهر طبیعی را حفظ می‌کند که می‌تواند چند دهه طول بکشد. اگر برای بهبود ظاهر لبخند در نظر دارید ونیرهای چینی را انتخاب کنید، دریغ نکنید با تیم متخصص دندانپزشکی زیبایی و ماهر ما تماس بگیرید و یک مشاوره در کلینیک دندانپزشکی دکتر صالحیان ترتیب دهید.

نحوه مراقبت از روکش لومینیرز دندان 


نحوه مراقبت از روکش لومینیرز دندان

در این جا چند نکته برای کمک به شما در مراقبت و نگهداری صحیح از لومینیرز خود آورده شده است.

بهداشت مناسب دهان را تمرین کنید 

به منظور اینکه لومینیرز شما سال‌ها بی عیب و نقص به نظر بیاید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بهداشت دهان و دندان خود را به صورت مناسب رعایت نمایید. این کار نه تنها عمر لومینیرز را طولانی تر می‌کند بلکه دهان را نیز سالم نگه می‌دارد. برای اینکه لومینیرز خود را به شکل نوک بالا نگه دارید، باید دو بار در روز مسواک بزنید و یک‌بار نخ دندان استفاده کنید.

استفاده از مسواک نرم و خمیردندان مناسب 

هنگامی که لومینیرز یا روکش پرسلن دارید، باید هنگام مسواک زدن مطمئن شوید که از مسواک نرم استفاده می‌کنید. مسواک‌های سفت و سخت دندان می‌توانند باعث صدمه زدن به لاک روی لومینیرز شما شوند. خمیردندان‌هایی که دارای ساینده‌های شدید هستند، شناسایی کرده و از استفاده از آن خودداری کنید، زیرا این امر همچنین می‌تواند به لومینیرز شما آسیب برساند.

معاینات مکرر دندانپزشکی 

هنگامی که شما بر روی دندان‌ها خود لومینیرز دارید مهم است که بررسی شش ماهه خود را با دندان‌پزشک از دست ندهید. لثه‌ها و دندان‌های شما سالم باقی می‌مانند و در صورت لزوم می‌توان لومینیرزهای شما را ترمیم کرد. قرارهای منظم خود را برای طولانی کردن عمر لومینیرها یا روکش‌های خود نگه دارید.

از جویدن اشیاء خودداری کنید 

حتی اگر لومینیرها یا روکش‌های چینی از دوام بالایی برخوردار باشند، اما به اندازه دندان‌های معمولی قوی نیستند. سعی کنید اجسام سخت مانند یخ، ناخن، قلم و مداد را نجوید. اگر سعی کنید اشیا سخت مانند موارد گفته شده را بجوید، می‌تواند باعث شود روکش‌های دندانی شما آسیب دیده یا دچار شکستگی شوند.

از به هم زدن دندان‌ها و چفت شدن دندان‌ها جلوگیری کنید 

اگر دندان‌های خود را به هم می‌زنید یا به صورت محکم به هم چفت می‌کنید، بهتر است از این روش درمان زیبایی برای دندان‌های خود استفاده نمایید. زیرا این وضعیت‌ها قابلیت این را دارد که لومینیرز شما را به صورت کامل از بین ببرد و می‌تواند آسیب جدی به پرسلن وارد کند. اگر عادت دارید دندان‌هایتان را به هم چفت کنید و روی هم فشار دهید، باید در مورد گزینه های درمانی با دندان‌پزشک خود صحبت کنید که می‌تواند به شما در جلوگیری از این عادت بد قبل از آسیب رساندن به دندان یا لومینیر شما کمک کند.

از خوردن غذاهایی که دندان‌های شما را لکه دار می‌کنند، خودداری کنید 

سعی کنید از نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، نوشابه پرهیز کنید و سعی کنید از نی استفاده کنید تا احتمال اینکه لومینیرها دچار تغییر رنگ شوند، کاهش دهید، و تغییر رنگ آن‌ها را کم کنید.

سیگار کشیدن را ترک کنید

همه از قبل می‌دانند که سیگار کشیدن چه عادت بدی است و همچنین برای لومینیرز شما بد است. سیگار کشیدن می‌تواند باعث شود روکش‌های شما لکه دار و رنگی شوند. اگر می‌خواهید آن‌ها بهترین ظاهر خود را نشان دهند ، باید مطمئن شوید که سیگار نمی‌کشید.

لومینیرها می‌توانند پیشرفت چشمگیری در ظاهر و اعتماد به نفس شما ایجاد کنند. مراقبت مناسب از آن‌ها می‌تواند این اطمینان را در شما ایجاد نماید که شما برای سال‌های زیادی می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب به دندان‌پزشک خود مراجعه می‌کنید تا مطمئن شوید که لبخند شما روشن و زیبا به نظر می‌رسد.