تهران، خیابان شريعتى، خیابان یخچال ، بعد از دانشكده داروسازى، پلاك ٨٧ ،طبقه دوم، واحد ۸

Search
Close this search box.
صفحه اصلی » ایمپلنت و کاشت دندان » ایمپلنت چیست » جراحی زیبایی لثه با لیزر: مزایا و هزینه

جراحی زیبایی لثه با لیزر: مزایا و هزینه

آنچه می خوانید...

حتی اگر فردی دندان‌هایی مرتب، سالم و صاف داشته باشد، ممکن است زیبایی لبخند در اثر نامتناسب بودن خط لثه یا پایین بودن بیش از حد آن در زیر خط لب، کاهش پیدا کند. دندانپزشکان به وضعیتی که لثه‌ها بیش از حد پایین پایین باشند، لبخند لثه‌ای می‌گویند. در این شرایط دندان‌ها کوچک به نظر می‌رسند و موجب می‌شود که فرد از ظاهر لبخند خود خجالت بکشد. در حالت مطلوب ظاهر لثه‌ها باید بصورت متناسب و هموار باشد و به عنوان قابی برای تکمیل کردن خنده‌ی شخص عمل کند و نه به عنوان یک عامل جلب توجه کننده. خوشبختانه امروزه می‌توان لبخند لثه‌ای را با روش‌های دندانپزشکی زیبایی مانند جراحی زیبایی لثه اصلاح کرد.

اگر از ظاهر لبخند لثه‌ای یا نامتناسب بودن خط لثه خود ناراضی هستید، ممکن است جراحی زیبایی لثه راه حل مشکل شما باشد. این عمل زیبایی دندان که تغییر شکل یا تراش دادن لثه نیز نامیده می‌شود می‌تواند خط لثه را متناسب کرده و لبخندی را به شما بدهد که از داشتن آن احساس غرور کنید.

متخصصین ما در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر صالحیان به نقش تکنولوژی لیزر در زمینه دندانپزشکی و جراحی‌های زیبایی لثه معتقد هستند. دندانپزشکان زیبایی مجرب ما با کمک تکنولوژی لیزری خط لثه را اصلاح می‌کنند تا دندان‌ها بلندتر شوند، میزان خط لثه‌ای که در هنگام خندیدن دیده می‌شود کاهش پیدا کند و خط لثه‌ی متوازن‌تری ایجاد شود. شما می‌توانید برای مشاوره با دندانپزشکان ما و شروع درمان زیبا کردن لبخند خود از طریق شماره‌های 0212262155302122639243 با ما تماس حاصل فرمایید.

دلایل نامتناسب‌ بودن لثه‌ها


 چندین عامل می‌توانند در بلند یا کوتاه بودن لثه‌ها تاثیرگذار باشند. لثه‌هایی که بخش بزرگی از دندان‌ها را می‌پوشانند می‌توانند موجب کوچک نشان داده شده دندان‌ها شوند. این مشکل می‌تواند ناشی از ژنتیک، یک مشکل سلامتی خاص یا مصرفی برخی داروهای تجویزی باشد.

بالا بودن خط لثه و بلند نشان داده شدن دندان‌ها اغلب در اثر تحلیل لثه‌ای ایجاد می‌شود که در این وضعیت بافت لثه از سطح دندان به عقب حرکت کرده و ریشه‌ی دندان را آشکار می‌کند. تحلیل لثه نه تنها می‌تواند موجب بلند نشان داده شدن دندان‌ها شود بلکه منجر به مشکلات دندانی جدی مانند پوسیدگی و افتادن دندان نیز می‌گردد. همچنین ممکن است نشانه‌ای از بیماری‌های لثه باشد که به معنی تخلیل ساختارهای نگهدارنده‌ی دندان‌ها (استخوان‌ها و لثه‌ها) می‌باشند.

آیا جراحی زیبایی لثه ضروری است؟


[dopts id=”2″]

جراحی زیبایی لثه به تنهایی یک عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شود. بیشتر اوقات این درمان از نظر پزشکی ضروری نمی‌باشد. اکثر افراد برای بهبود ظاهر لبخند لثه‌های خود را تغییر شکل می‌دهند. هر چند برخی دیگر این عمل را به عنوان بخشی از سایر عمل‌های ضروری لثه مانند افزایش طول تاج، کوچک کردن پاکت‌ها و عمل‌های ترمیمی انجام می‌دهند.

عمل‌های جراحی لثه که به عنوان عمل زیبایی در نظر گرفته نمی‌شوند شامل اضافه کردن بافت لثه در صورت تحلیل لثه و بریدن بافت لثه‌ی دارای رشد بیش از حد بطوری که بخشی از تاج دندان را پوشانده است، می‌باشد. امروزه با ظهور تکنولوژی لیزر درر دندانپزشکی و ابزاری چون لیزر دیود، بیماران می‌توانند لثه‌های خود را به خوبی تراش دهند و لبخند خود را با عملی سریع، ساده و تقریباً بدون درد بهبود بخشند.

مزایای درمان با لیزر


 استفاده از لیزر به معنی ارائه‌ی درمانی پیشرو جهت مقابله با بیماری‌های لثه یا غیر یکنواختی لثه‌ها می‌باشد. لیزر یک روش نوآورانه و بدون درد برای کشتن باکتری‌های مضر دهان و دندان بوده و علاوه بر آن امکان حفظ دندان‌هایی که ممکن است با درمان‌های متداول و استاندارد از بین بروند، وجود دارد.

در ادامه هفت مزیت استفاده از لیزر برای درمان و تراش دادن لثه ذکر شده است:

 • از بین رفتن آنی خونریزی لثه‌ها
 • بسته شدن پاکت‌های عمیق پریودنتال
 • از بین رفتن برش در لثه‌ها، درد و سایر ناراحتی‌های ناشی از جراحی
 • کاهش یا از بین رفتن احتمال لقی دندان‌ها
 • ترمیم استخوان و بافت رباط
 • افزایش احتمال موفقیت درمان
 • اغلب راه حلی آسان در صورت عقب‌نشینی لثه

لیزرها در مقایسه با مته‌های دندانپزشکی دارای مزایای زیر می‌باشند:

 • درد کمتر در برخی موارد بطوری که نیاز به بی‌حسی کاهش می‌یابد.
 • کاهش اضطراب در بیمارانی که برای استفاده از مته دندانپزشکی راحت نیستند.
 • کاهش تورم در طول درمان‌های بافت نرم
 • حفظ بیشتر دندان سالم در حین از بین بردن پوسیدگی‌های دندان

بهترین متقاضیان


 اگر لثه‌ها بیش از حد بالا یا پایین باشند و ظاهر ناخوشایندی به لبخند بدهند، ممکن است متقاضی مناسبی برای جراحی زیبایی لثه باشید. بیمارانی که دارای لثه‌های بدفرم هستند یا لثه‌های آنها بخش قابل ملاحظه‌ای از دندان‌ها را پوشانده است متقاضیان بسیار مناسبی برای جراحی زیبایی لثه می‌باشند.

فرایند جراحی زیبایی لثه


laselazer3

در ابتدای فرایند جراحی زیبایی لثه، دهان بیمار با استفاده از بی‌حس کننده موضعی بی‌حس می‌شود تا دردی وجود نداشته باشد. سپس دندانپزشک از لیزر برای بریدن ملایم بافت اضافه لثه و ایجاد خط لثه‌ی نامتناسب و متقارن استفاده می‌کند. لیزرهای دیود برای برش دادن بافت را می‌سوزانند در نتیجه خونریزی کمتری وجود داشته و احتمال عفونت بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. کل فرایند جراحی لثه در یک جلسه قابل انجام است.

بهبودی پس از جراحی زیبایی لثه


 پس از درمان ممکن است بیمار به مدت یک هفته درد یا ورم را در لثه‌های خو تجربه کند. در روز جراحی باید استراحت کرده و فعالیت‌های خود را محدود کنید. پزشک توضیحاتی را درباره‌ی آنچه که باید در طول دوره بهبودی انجام دهید ارائه می‌کند.

با این حال درد جزئی بوده و تداخلی در فعالیت‌های روزمره مانند صحبت کردن، غذا خوردن یا نوشیدن ایجاد نمی‌کند. هر چند برای چند روز پس از جراحی باید غذاهای نرم مصرف کنید و از مصرف غذاهای تند پرهیز نمایید. دندانپزشک مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن را برای کمک به کنترل درد تجوز خواهد کرد. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را نیز باید تا حد ممکن با ملایمت انجام دهید. اگر متوجه تورم یا خونریزی بیش از حد شدید یا در صورت داشتن هر گونه نگرانی پس از درمان با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

خطرات


 با اینکه عوارض در حین و پس از جراحی زیبایی لثه در صورت انتخاب یک دندانپزشک زیبایی معتبر جهت انجام درمان بسیار کم می‌باشد، اما ممکن است مشکلاتی رخ دهد. خونریزی و تورم بیش از حد لثه‌ها و واکنش آلرژیک به بی‌حس‌کننده خطرات احتمالی این درمان می‌باشند.

هزینه جراحی زیبایی لثه


 هزینه جراحی زیبایی لثه برای هر بیمار متفاوت بوده و بستگی به مقداری از لثه که باید تحت درمان قرار بگیرد دارد. اگر خط لثه در بالای تنها یک دندان نیاز به درمان داشته باشد هزینه‌ی آن در پایین‌ترین حد خواهد بود. در صورتی که کل خط لثه نیاز به درمان داشته باشد و مستلزم استفاده از گرافت‌هایی نیز باشد، هزینه در بالاترین حد ممکن خواهد بود. همچنین هزینه درمان در صورت انجام درمان‌های اضافه مانند لمینت دندان یا روکش دندان افزایش پیدا می‌کند. برای اطلاع از هزینه‌ی درمان با توجه به نیازهای خود با دندانپزشک مشورت کنید. سازمان‌های بیمه معمولاً هزینه جراحی زیبایی لثه را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

دکتر اردلان صالحیان

دندانپزشک زیبایی
فلوشیپ ایمپلنت نیویورک امریکا🇺🇸
و فلوشیپ زیبایی جنوا ایتالیا🇮🇹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و تماس