اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) و خنده زیبا

برای اصلاح طرح لبخند معمولاً از چند درمان دندانپزشکی زیبایی برای خلق لبخند زیبا و هالیوودی بهره گرفته می‌شود. بنابراین پیش از هر چیز باید ناراحتی‌های مربوط به سلامت دهان و دندان درمان شود. دندانپزشک باتجربه در زمینه اصلاح طرح لبخند ابتدا به دقت به خواسته‌های شما گوش می‌دهد و سپس روش‌های مختلف دستیابی به مزايای اصلاح طرح لبخند  و لبخندی جذاب و مسحور کننده را توضیح می‌دهد تا با کمترین عوارض به لبخند دلخواهتان دست یابید.

برای این که به بهترین نتیجه ممکن دست یابید و خطرهای احتمالی و عوارض جانبی اصلاح طرح لبخند را به حداقل برسانید، حتماً به دندانپزشک زیبایی باتجربه و مطمئن مراجعه کنید. از آنجایی که تمام دندانپزشکان در زمینه اصلاح طرح لبخند تجربه ندارند، مراجعه به دندانپزشک زیبایی با مهارت و دانش کافی برای اصلاح طرح لبخند گام بزرگی برای دستیابی به لبخندی رویایی به شمار می‌آید.

دندانپزشکان مجرب در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر صالحیان از تجربه فراوانی برای اصلاح طرح لبخند دندان برخوردار هستند و طرح درمانی مناسب را مطابق نیازها و خواسته‌های هر بیمار تهیه می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند و خدمات دندانپزشکی زیبایی کلینیک دکتر صالحیان با شماره‌های 02122621553- 02122639243  تماس حاصل فرمایید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟


دندانپزشک در درمان اصلاح طرح لبخند زیبا سعی می‌کند لبخند بیمار را با بهره‌گیری از درمان‌های دندانپزشکی زیبایی زیر جذاب‌تر کند:

لب پر شدن، ترک خوردگی، شکستن یا زردی و بدرنگی دندان و اختلال‌های بایت در اصلاح طرح لبخند ترمیم و اصلاح می‌شود و عضله‌های کنترل کننده حرکت فک به محل طبیعی‌شان برگردانده می‌شود.

در درمان اصلاح طرح لبخند  ویژگی کلی صورت، رنگ پوستی، رنگ مو، وضعیت دندان‌ها، بافت لثه و لب‌ها را در نظر می‌گیرد تا لبخندی فریبنده و درخشان خلق کند. طرح درمانی منحصر به فردی با توجه به شرایط ویژه هر بیمار تهیه می‌شود، دندانپزشک زیبایی به دقت به توصیف بیمار از لبخند رویایی‌اش گوش می‌دهد و از بیمار می‌خواهد بگوید که چه مواردی را در لبخند فعلی خود نمی‌پسندد.

مزایا


در ادامه مزایای اصلاح طرح لبخند در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر صالحیان را با هم بررسی می‌کنیم:

  • دندان‌های ترمیم شده ردیف و مرتب یا در صورت لزوم جایگزین می‌شود تا خطر عفونت کاهش یابد.
  • پس از اتمام درمان لبخندی با دندان‌های سفید و درخشان روی لبان بیمار می‌نشیند که اعتماد به نفس وی را افزایش می‌دهد.
  • لک‌های روی دندان بدون آسیب زدن به مینای دندان برطرف می‌شود.

روش‌های اصلاح طرح لبخند


اصلاح طرح لبخند دندان درمان دندانپزشکی زیبایی جامعی است که ضرورت انجام آن به نظر بیمار درباره داشتن لبخندی زیبا بستگی دارد. نخستین سوالی که از متقاضی این درمان پرسیده می‌شود این است که چرا از لبخند خود رضایت ندارد. به این ترتیب دندانپزشک بهتر متوجه می‌شود که خواسته بیمار از این درمان چیست و بهتر است از چه روش‌هایی برای بهبود لبخند بهره گرفته شود. درمان‌های زیر معمولاً برای زیباتر کردن لبخند انجام می‌شود.

رنگ دندان

labkhand1

اگر دندان‌هایتان به مرور زمان، در اثر خوراکی‌های گوناگون یا عامل‌های متعدد دیگر زرد و بدرنگ شده است، با اصلاح طرح لبخند می‌توانید با دندان‌هایی درخشان لبخند بزنید. سفید کردن دندان، لکه‌های دندان را از بین می‌برد. اگر نیاز به درمان تخصصی‌تری باشد، می‌توان از ونیر سرامیکی، لومینیرز، روکش یا ایمپلنت نیز با توجه به شرایط بهره گرفت.

مرتب کردن دندان‌ها

labkjand2

با استفاده از روش‌های مختلف ارتودنسی مانند ارتودنسی نامرئی یا ونیر دندان‌های نامرتب صاف و ردیف می‌شود.

فاصله بین دندانی

labkhan3

فاصله بین دندان‌ها با استفاده از روش‌های مختلف دندانپزشکی زیبایی بسته می‌شود.

دندان غائب

labkhand4

دندان غائب اثر ناخوشایندی بر زیبایی لبخند می‌گذارد. برای بهبود وضعیت و جایگزینی دندان غائب می‌توان از بریج دندانی یا ایمپلنت استفاده کرد.

شکستگی، ترک خوردگی یا ناهموار بودن دندان‌ها

labkhan5

شکستگی، لب پر شدن و ترک خوردگی یا ناهموار بودن دندان‌ها با ونیر یا لومینرز ترمیم می‌شود.

نافرمی صورت

labkhan66

پیر یا بدشکل شدن صورت را می‌توان با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن و انجام عمل‌های زیبایی برای برجسته کردن لب و گونه‌ها جوانسازی یا اصلاح کرد تا لبخند نیز زیبایی بیشتری بیابد.

طول دندان

labkhan7

بالا رفتن سن و سایش هر روزه جوانی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند دندان‌های کوتاه‌تر دو دندان میانی پیشین را با باندینگ کامپوزیتی یا ونیر سرامیکی تغییر شکل می‌دهد و بلندتر می‌کند.

تناسب دندان‌ها

labkhan8

لبخند سالم و متناسب بازتابی از سلامت دهان و دندان‌ها است. دندانپزشک طرح درمانی را با همفکری بیمار تهیه می‌کند تا دندان‌ها زیباتر شود و خط لبخندی متعادل و زیبا ایجاد شود.

برای اصلاح طرح لبخند از روش‌های دیگری همچون باندینگ، ایمپلنت و... نیز بهره گرفته می‌شود.

مراحل اصلاح طرح لبخند


دندانپزشک زیبایی ابتدا وضعیت سلامت دهان و دندان‌ها را ارزیابی می‌کند. یک مجموعه قاعده ثابت و تغییرناپذیر برای اصلاح لبخند وجود ندارد، دندانپزشک به فراخور موقعیت از درمان‌های متعدد بهره می‌گیرد. دندانپزشک زیبایی وضعیت دندان‌ها، لثه‌ها و ساختار نگهدارنده زیر آن‌ها و شیوه روی هم قرار گرفتن دندان‌ها (بایت یا اکلوژن) را بررسی می‌کند تا از مناسب بودن روش‌های مختلف اصلاح طرح لبخند مطمئن شود. در صورت وجود هر گونه ناراحتی دهان و دندان ابتدا باید این مشکلات درمان شود و سپس اصلاح طرح لبخند شروع شود.

labkhan9

بسیاری از دندانپزشکان زیبایی نتیجه مورد انتظار از درمان را با استفاده از نرم افزارهای مختلف به بیمار نشان می‌دهد. به علاوه تصاویر قبل و بعد بیماران پیشین نیز در اختیار متقاضی درمان قرار می‌گیرد تا ایده‌ای کلی از نتایج این درمان زیبایی در ذهن وی شکل بگیرد. چگونگی انجام درمان به وضعیت فعلی و روش‌های انتخابی دندانپزشک و بیمار بستگی دارد. دندانپزشک زیبایی طول مدت هر درمان را به بیمار اطلاع می‌دهد.

مراقبت پس از درمان


صرف نظر از آن که برای اصلاح طرح لبخند از چه روشی استفاده شده باشد، طول عمر لبخند جدید و زیبای به دست آمده کاملاً به خود بیمار بستگی دارد. اگر چه بعضی از ترمیم‌ها باید در نهایت تعویض شوند، اما با مسواک زدن و نخ کشیدن روزانه و مراجعه منظم به دندانپزشک می‌توان بر ماندگاری آن‌ها افزود. جویدن و گاز زدن خوراکی‌های سفت منجر به لب پر شدن یا ترک خوردن ترمیم‌های سرامیکی یا خود دندان می‌شود. اگر بیمار عادت به دندان قروچه هنگام خواب داشته باشد، نایت گارد برای محافظت از دندان‌ها در اختیارش قرار داده می‌شود.

هزینه


هزینه اصلاح طرح لبخند به روش‌های به کار برده شده بستگی دارد. از آنجایی که طرح درمانی هر بیمار منحصر به فرد است، دندانپزشک زیبایی هزینه درمان را پس از ارزیابی کامل وضعیت اعلام می‌کند. تمام ناراحتی‌های دهان و دندان باید قبل از شروع طرح لبخند درمان شود؛ بدیهی است که هزینه این درمان‌ها جدا از عمل زیبایی طرح لبخند است؛ هرچند انجام آنها برای موفقیت عمل و داشتن لبخندی زیبا ضروری است. شرکت‌های بیمه معمولاً بخشی از هزینه اصلاح طرح لبخند را که به عمل‌های ترمیمی مربوط می‌شوند، پوشش می‌دهند. حتماً قبل از شروع درمان از شرکت بیمه‌گذار خود در این باره سوال کنید.

توصیه‌های مفید


  • اگر دندان‌تان شکستگی کوچکی دارد و اندکی لب پر شده است و دندانپزشک می‌خواهد آن را با پر کردن ترمیم کند، با این کار مخالفت کنید. در عوض درخواست کنید از باندینگ برای ترمیم استفاده شود تا ظاهر طبیعی دندان حفظ شود.
  • تراش دادن غالباً توام با ونیر انجام می‌شود. اگر ونیر روی دندان‌های بالا قرار داده شود، غالباً دندان‌های پایین تراش داده می‌شود.
  • اگر دندان‌های کوچکتر از حد معمول باشد،برای اصلاح طرح لبخند لثه ای، عمل لثه‌ای به نام بلند کردن تاج دندان برای بلندتر کدن دندان و برداشتن بافت اضافی لثه انجام می‌شود. این عمل با استفاده از لیزر یا اسکالپل انجام می‌شود.
  • چنانچه دندان‌ها از قبل ترمیم شده باشد، احتمال دارد که دندان‌ها پس از سفید کردن همرنگ نباشند. سفید کدن یا بلیچینگ پرکردگی‌ها یا روکش‌ها را سفید نمی‌کند، بنابراین قبل از شروع درمان‌های خانگی سفید کردن دندان حتماً با دندانپزشک مشورت کنید تا از مناسب بودن درمان مطمئن شوید. اگر سفید کردن روش مناسبی نباشد، دندانپزشک بهترین روش را توصیه می‌کند.