Edit

شماره های تماس

راه های ارتباط مجازی

آدرس کلینیک

بهترین دندانپزشک زیبایی و متخصص زیبایی دندانها

بهترین دندانپزشک زیبایی و متخصص زیبایی دندانها

دندانپزشکی زیبایی به درمان‌های دندانپزشکی گفته می‌شود که به منظور زیباتر کردن لبخند و اصلاح لب‌پر شدن، شکستگی، ترک خوردن، تغییر رنگ و فاصله‌دار بودن دندان‌ها انجام می‌شود. در دندانپزشکی زیبایی از روش‌های مختلفی چون ونیر پرسلینی یا لمینت و پر کردن با مواد همرنگ دندان استفاده می‌شود؛ بیماران می‌توانند بهترین روش درمان را برای بهبود سلامت دهان و دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند انتخاب کنند. دندانپزشکی زیبایی فرصت‌های بسیاری را برای ترمیم و بهبود دندان‌هایی به دست می‌دهد که در اثر بالا رفتن سن، آسیب‌دیدگی، عامل‌های ژنتیکی یا سایش متداول صدمه دیده‌اند.

اگر می‌خواهید دندان‌هایی زیباتر و لبخندی جذاب داشته باشید، با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی مشورت کنید تا از بهترین درمان‌های ممکن برخوردار گردید و به نتیجه‌ی دلخواه برسید. مراجعه به دندانپزشک زیبایی مجرب و ماهر بسیار مهم است. اگر هر گونه مشکلی در طول درمان پیش بیاید، دندانپزشک مجرب بهتر می‌تواند شرایط را کنترل کند. درمان‌های دندانپزشکی زیبایی مانند ونیر و باندینگ به ذوق هنری نیاز دارد تا جذاب‌ترین و طبیعی‌ترین نتیجه ممکن به دست بیاید. متخصصین ما در کلینیک دندانپزشکی زیبایی دکتر صالحیان از خلق لبخندی سالم و زیبا  برای بیماران خود بسیار خرسندند و تنها هدف آنها فراهم ساختن لبخندی جذاب و ماندگار بر روی لبان بیمارانی که به ایشان اعتماد کرده‌اند،خواهد بود. برای این که از مناسب‌ترین روش اصلاح طرح لبخند مطلع شوید، کافی است با شماره‌های 0212262155302122639243 تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره برایتان تنظیم شود.

دندانپزشکی زیبایی چیست و دندانپزشک زیبایی کیست؟


dandanzibaei1

دندانپزشکی زیبایی روشی برای زیبا کردن و بهبود وضعیت دندان‌ها، لثه‌ها و لبخند است. اکثر دندانپزشکان زیبایی به دلیل آموزش گسترده، فعالیت و تجربه در زمینه بهبود ظاهر دندان‌ها و لبخند بیمار از اعتبار و تجربه فراوانی برخوردار هستند. درمان‌های دندانپزشک زیبایی با دندانپزشکی ترمیمی یا عمومی تفاوت دارد، چرا که درمان‌های زیبایی انتخابی و درمان‌های ترمیمی لازم و ضروری هستند. دندانپزشکی زیبایی هنر را نیز با علم دندانپزشکی درهم آمیخته است تا بیمار را به طور همزمان از مزایای سلامت دهان و دندان مربوط به دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی و به حقیقت پیوستن رویای دیرینه داشتن لبخندی زیبا برخوردار گرداند. جدیدترین پیشرفت‌ها در زمینه تکنولوژی دندانپزشکی این امکان را برای دندانپزشکان فراهم ساخته است تا از مواد بادوام و در عین حال با ظاهر زیبا استفاده کنند. دندانپزشکان زیبایی دوره آموزشی تخصصی را پشت سر می‌گذارند تا توانایی تلفیق هنر و دانش را برای خلق لبخندی زیبا و سالم بیابند.

موادی مانند پرسلین یا کامپوزیت از نظر ظاهری شباهت بسیاری به دندان طبیعی دارند و با استفاده از آنها می‌توان نقص‌های دندان‌ها را به روشی طبیعی پوشاند. دندانپزشکی زیبایی در زمینه بهره‌گیری از تکنیک‌های با حداقل تهاجم و حفظ کننده ساختار طبیعی دندان نیز به پیشرفت‌هایی دست یافته است و بهترین دندانپزشک زیبایی نهایت سعی خود را می‌کند تا ساختار طبیعی دندان را حتی الامکان حفظ کند.

مزایا


با توجه به وضعیت دندان‌ها و درمان انتخابی شماری از مزایای زیر یا تمام آنها به دست می‌آید:

  • دندانپزشکی زیبایی لبخندی جذاب و چهره‌ای دلنشین را به ارمغان می‌آورد: بارزترین و اصلی‌ترین مزیت دندانپزشکی زیبایی خلق لبخندی زیبا و مسحور کننده است. دستاورد مشترک تمامی درمان‌ها لبخندی درخشان است که چهره را جوان‌تر و سالم‌تر نشان می‌دهد.
  • دندانپزشکی زیبایی اعتماد به نفس را ارتقاء می‌دهد: بین زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس ارتباط مستقیمی وجود دارد. اگر از بازتاب چهره خود در آیینه لذت ببرید، دیگر هنگام لبخند زدن در عکس‌ها مضطرب نمی‌شوید و لبخند خود را نمی‌پوشانید. فعالیت‌های ساده‌ای مانند آشنا شدن با افراد جدید و شرکت در مهمانی‌ها نیز به دلیل اعتماد به نفس بیشتر آسان‌تر و خوشایندتر می‌شود. آثار لبخند بسیار فراگیر است؛ اگر از جذابیت لبخند خود مطمئن باشید، حس بهتری راجع به خود خواهید داشت.
  • دندانپزشکی زیبایی راه را برای موفقیت‌های شغلی هموار خواهد کرد: شکی نیست که جذابیت ظاهری تصویر بهتری را از شما به نمایش می‌گذارد و امتیاز مهمی برای یافتن شغلی مناسب خواهد بود.
  • درمان‌های دندانپزشکی زیبایی از آسیب دیدن دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

مشاوره


دندانپزشک از شما می‌خواهد که انتظار خود از نتیجه درمان و آنچه را که درباره لبخند و دندان‌های خود دوست ندارید و می‌خواهید تغییر دهید، به تفصیل شرح دهید. چون علت اصلی بعضی از مشکلات زیبایی مانند دندان غائب و بدرنگ شدن دندان‌ها در عارضه‌هایی جدی‌تر ریشه دارد، معاینه کامل دهان و دندان‌ها ضروری خواهد بود. پس از آن که دندانپزشک به خوبی وضعیت دندان‌ها را بررسی کرد و از نتیجه دلخواهتان مطمئن شد، روش‌های ممکن درمان را توضیح می‌دهد و به هزینه هر یک و طول دوره درمانشان نیز اشاره می‎کند. در نهایت بهترین طرح درمانی تهیه می‌شود.

درمان‌های دندانپزشکی زیبایی


درمان‌های دندانپزشکی زیبایی به منظور اصلاح هر مشکلی از نقص‌های جزیی لبخند گرفته تا زردی و بدرنگی شدید دندان‌ها، دندان غائب و فاصله‌دار بودن دندان‌ها کاربرد دارد. در ادامه پرکاربردترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی را معرفی می‌کنیم:

باندینگ 

dandanzibaei3

کامپوزیت همرنگ دندان روی دندان‌ها زده می‌شود. سپس مواد باندینگ پولیش و مانند بقیه دندان‌ها شکل داده می‌شود. باندینگ معمولاً کاربرد زیبایی دارد و برای بهبود ظاهر دندان‌های لب‌پر و شکسته یا زرد شده، بستن فاصله بین دندانی، بلندتر کردن دندان‌ها یا تغییر شکل و رنگ دندان‌ها استفاده می‌شود. کامپوزیت می‌تواند برای پر کردن دندان جایگزین آمالگام شود یا بخشی از ریشه دندان را محافظت کند که به دلیل تحلیل لثه نمایان و بدون محافظ شده است.

 جراحی لثه

dandanzibaeui4

اگر لبخندتان لثه‌ای است یا خط لبخندتان ناهموار است، دندانپزشک زیبایی با جراحی لثه می‌تواند خط لثه را تغییر شکل دهد تا لبخندتان زیباتر شود.

ونیر پرسلینی

dandanzibaei5

سفید کردن دندان پرکاربردترین درمان دندانپزشکی زیبایی است که به دلیل بهبود چشمگیر ظاهر دندان‌ها با هزینه بسیار پایین‌تر و راحتی بیشتر نسبت به دیگر روش‌ها محبوبیت بسیار بالایی دارد. سفید کردن دندان به دو روش سفید کردن با لیزر (قابل انجام در مطب دندانپزشک زیبایی) و کیت سفید کننده مخصوص استفاده در منزل انجام می‌شود.

روش‌های زیر علاوه بر زیبا کردن دندان‌ها برای ترمیم و درمان دندان‌هایی مفید هستند که در اثر پوسیدگی، تحلیل لثه یا هر گونه صدمه آسیب دیده‌اند:

 بریج

dandanzibaei7

بریج یا پل دندان ساختار محکمی است که از دو روکش و یک دندان مصنوعی تشکیل می‌شود. از بریج برای پل زدن بین دو دندانی استفاده می‌شود که فضای خالی دندان غائب بینشان فاصله انداخته است.

 روکش دندان

dandanzibaei8

روکش دندان برای ترمیم دندان‌های به شدت آسیب‌دیده یا با پوسیدگی گسترده به کار برده می‌شود. روکش بر اساس قالب گرفته شده از دندان اصلی ساخته می‌شود و پس از برداشتن پوسیدگی و ترمیم دندان روی آن گذاشته می‌شود.

پر کردن دندان

dandanzibaei9

مواد رزینی کامپوزیتی مطابق با رنگ طبیعی دندان انتخاب می‌شود. پرکردگی سفید همرنگ دندان جایگزینی جذاب برای پرکردگی آمالگامی نقره‌ای رنگ محسوب می‌شود.

ایمپلنت دندان

dandanzibaei10

ریشه‌های مصنوعی در فک کاشته می‌شوند و روی هر یک دندان مصنوعی قرار داده می‌شود. کاشت دندان راه‌حلی ترمیمی و زیبایی برای دندان غائب است. ایمپلنت دندان جایگزینی با ماندگاری بالا است که دندانپزشک زیبایی یا جراح دهان و فک و صورت آن را در یک عمل جراحی در استخوان فک قرار می‌دهد. ایمپلنت دندان برای تمام گروه‌های سنی، به جز کودکان درمانی ایمن است و جایگزینی مطلوب و مناسب برای دندان مصنوعی کامل یا تکه‌ای محسوب می‌شود.

اینله و انله

dandanzibaei11

ترمیم‌های زیبا و بادوام اینله و انله برای اصلاح دندان ترک خورده یا آسیب‌دیده به کار برده می‌شود. در این روش نسبت به روکش یا پر کردن بخش کمتری از دندان تراشیده می‌شود.

اصلاح طرح لبخند


برخی افراد فکر می‌کنند لثه‌هایشان بیش از حد روی دندان‌ها را می‌پوشاند و از لبخند خود خجالت می‌کشند. اگرچه تعریف هر یک از ما از لبخند زیبا متفاوت است، اما لبخند لثه‌ای معمولاً ظاهر خوشایندی ندارد و کافی است جراحی زیبایی لثه انجام شود و فقط 4 میلی‌متر لثه باقی بماند تا بهبودی چشمگیر در زیبایی لبخند حاصل شود. البته پیش از شروع درمان باید علت لبخند لثه‌ای مشخص شود و پس از آن درمان دندانپزشکی زیبایی یا درمان‌های مخصوص لثه برای خلق لبخندی منحصر به فرد شروع شود.

مواد دندانپزشکی زیبایی


پیشرفت‌های مدرن در دندانپزشکی این امکان را فراهم ساخته است که برای پر کردن و ترمیم دندان از مواد دیگری به جز طلا، آمالگام و دیگر فلزات استفاده کرد. مواد جدید امروزی مانند پرسلین یا کامپوزیت رزینی به دندان طبیعی شباهت بیشتری دارند و دوام آن‌ها نیز نزدیک به دوام دندان واقعی است. دندانپزشک زیبایی این مواد را با چسب رزینی به ساختار زیرین دندان می‌چسباند و آن را به گونه‌ای شکل می‌دهد که شبیه به بقیه دندان‌های بیمار شود.

نوع مواد مورد استفاده در دندانپزشکی زیبایی عامل مهمی در درمان‌های زیبایی است، چون هزینه و ظاهر حاصل از درمان با تمام ماده‌ها یکسان نیست. برای مثال سرامیکی که عمدتاً حاوی شیشه است، به بهترین وجه ویژگی‌های نوری مینا و عاج دندان را تقلید می‌کند. متخصص زیبایی دندان ویژگی‌های هر ماده، از قبیل بازتاب نور، رنگ و شفافیت و همچنین هزینه درمان با مواد مختلف را به بیمار اطلاع می‌دهد تا بیمار تصمیمی آگاهانه و مطابق با شرایط خود اتخاذ نماید.

دوران بهبود

دوران بهبود درمان‌های دندانپزشکی زیبایی با هم متفاوت است و مدت و نحوه آن به درمان انتخابی بستگی دارد. تهاجم بعضی درمان‌ها حداقل است و پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست. اما بیمار پس از بعضی درمان‌ها با درد و حساسیتی روبرو می‌شود که چند روز ادامه دارد. چنانچه حین درمان داروی آرام‌بخش دریافت کرده باشید، باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا یک از نزدیکان شما را به منزل برساند و مراقب‌تان باشد. دندانپزشک توصیه‌های لازم را برای مراقبت پس از درمان ارائه می‌دهد.

مدت زمان درمان‌های دندانپزشکی زیبایی


مورد هر بیمار و مشکلات وی متفاوت با دیگری است. سفید کردن دندان‌ها، ونیر، روکش و بریج در دوجلسه انجام می‌شود که جلسه اول یک تا یک و نیم ساعت و جلسه دوم نیم ساعت طول می‌کشد. تراش دادن و زیبا کردن دندان‌ها کمتر از نیم ساعت زمان می‌برد. دندانپزشک طرح درمان کاملی را برحسب نیازهای بیمار تهیه می‌کند و آن را به طور کامل به بیمار توضیح می‌دهد تا در صورت موافقت وی درمان را شروع کند.

Call Now Buttonمشاوره و تماس